Yhdistyksen syyskokous 22.11.

Mitä: Boomi ry:n sääntömääräinen syyskokous
Missä: Boomin Klubi 57, Pinninkatu 57, Tampere
Milloin: Tiistaina 22.11.2016 syyskokous klo 18.00, mikäli pj-hakijoita useampi kuin yksi, pj-paneeli klo 16.45.
Kenelle: KAIKILLE Boomi ry:n jäsenille!
Miksi: Koska syyskokous on paikka vaikuttaa ja yhdistys on jäseniään varten
Mitä muka: Kokouksessa valitaan mm. hallitus vuodelle 2017
Mitä muuta: Iltakoulu uudesta organisaatiorakenteesta kokousta edeltävänä iltana 21.11. klo 16.30

Boomi ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään 22.11. Klubi 57:ssa osoitteessa Pinninkatu 57 kello 18.00. Yhdistyksen kokouksessa on jokaisella läsnä olevalla varsinaisella jäsenellä yksi ääni. Kokoukseen osallistuaksesi sinulla tulee olla jäsenmaksu maksettuna. Jäsenet tarkistetaan ovella, joten varmistathan, että opiskelijakortissasi on sekä Tamyn että Boomin tarra. Yhdistyksen kokous on Boomi ry:n ylin päättävä elin ja kokouksessa valitaan muun muassa ensi vuoden hallitus. Jos aiot hakea hallitukseen, voit tutustua pesteihin tarkemmin tästä.

Ennen syyskokousta järjestetään lisäksi puheenjohtajapaneeli Klubilla kello 16.45 alkaen. Puheenjohtajapaneelissa yleisöllä on mahdollisuus tutustua puheenjohtajaehdokkaisiin jo ennen varsinaista kokousta. Puheenjohtajapaneeli järjestetään vain jos puheenjohtajaksi on 21.11. klo 23.59 mennessä hakenut enemmän kuin yksi henkilö.

HUOM! Boomin muuttuneesta organisaatiorakenteesta järjestetään iltakoulu kokousta edeltävänä iltana 21.11. klo 16.30 Klubilla. Tällä säästämme aikaa itse kokouksessa kun rakennetta ei tarvitse suuremmin enää kokouksessa avata. Mikäli hallitusrakenteesta on kysyttää, olkaa yhteydessä hallituksen puheenjohtaja Janne Vikmaniin (pj@boomi.fi / 050 5010125).

YHDISTYKSEN SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS

Aika: 22.11.2016 klo 18.00
Paikka: Klubi 57, Pinninkatu 57, Tampere

1. KOKOUKSEN AVAUS

2. KOKOUKSEN LAILLISUUS JA PÄÄTÖSVALTAISUUS
Yhdistyksen sääntöjen 13§ mukaan syyskokous on pidettävä marraskuun 30. päivään mennessä. Sääntöjen 8§ mukaan kutsu yhdistyksen kokoukseen on oltava vähintään seitsemän (7) vuorokautta ennen kokousta yhdistyksen virallisella ilmoitustaululla yliopistolla tai yhdistyksen virallisilla verkkosivuilla.
Esitys: Todetaan, että kokous on laillisesti koolle kutsuttu ja siten päätösvaltainen.

3. KOKOUKSEN JÄRJESTÄYTYMINEN
Valitaan kokoukselle puheenjohtaja, sihteeri, kaksi (2) pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi (2) ääntenlaskijaa.

4. ESITYSLISTAN HYVÄKSYMINEN

5. KATSAUS YHDISTYKSEN TOIMINTAAN VUONNA 2016
Hallituksen puheenjohtaja kertoo vuoden 2016 merkittävimmistä tapahtumista Boomin toiminnassa. Talousvastaava esittelee yhdistyksen taloudellisen tilanteen.

6. TILINTARKASTAJAN, TOIMINNANTARKASTAJAN JA HEIDÄN VARAHENKILÖIDENSÄ VALINTA
Esitys: Valitaan varsinaiseksi tilintarkastajaksi KHT Teemu Suoniemi ja toiminnantarkastajaksi KTM Jarno Lahtinen sekä heidän henkilökohtaisiksi varahenkilöikseen KHT Lotta Nurminen ja Valtteri Valovirta.

7. VIRKATUNNUSOHJESÄÄNTÖ
Esitys: muutetaan virkatunnusohjesääntö liitteessä esitettyyn muotoon.

8. BOOMIN AINEKERHOJEN VASTUUHENKILÖIDEN VALINTA VUODELLE 2017
Esitys: valitaan vastuuhenkilöt seuraavasti:
Diskonttaus:
Johtoryhmä:
MCAK:
Shangri-La:

9. PUHEENJOHTAJAN VALINTA VUODELLE 2017

10. JUHLAVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

11. KOULUTUSPOLIITTISEN VASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

12. PROJEKTIVASTAAVA A:N VALINTA VUODELLE 2017

13. PROJEKTIVASTAAVA 1:N VALINTA VUODELLE 2017

14. TALOUSVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

15. TAPAHTUMAVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

16. TIEDOTUSVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

17. TILAVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

18. YRITYSSUHDEVASTAAVAN VALINTA VUODELLE 2017

19. MUUT ESILLE TULEVAT ASIAT

20. KOKOUKSEN PÄÄTTÄMINEN

Liite: päivitetyksi virkatunnusohjesäännöksi esitettävä muoto luettavissa tästä
Esitys-virkatunnusohjesäännöstä.pdf (88 latausta) .

Jaa Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

One thought on “Yhdistyksen syyskokous 22.11.

Leave a Comment

Bot check * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.